SentinelOne v ČR investuje miliardu: Bezpečnostní řešení staví na AI a strojovém učení

Americká společnost SentinelOne se od roku 2013 zabývá vývojem řešení pro kybernetickou bezpečnost. Své cloudové nástroje staví na strojovém učení a prvcích umělé inteligence, díky čemuž dokáže včas predikovat a detekovat hrozby a útoky. Nově otevřené vývojové centrum v Praze ve vývoji zaměstná na 300 inženýrů. Česká republika nebyla vybrána náhodou.

Česká republika patří v oblasti kybernetické bezpečnosti mezi nejvýznamnější země světa. Máme zde navíc velmi silnou komunitu programátorů a inženýrů, o které je ve světě velký zájem. Právě to byly jedny z důvodů, proč zamířil americký SentinelOne do České republiky. V Evropě má vedle Prahy společnost pobočku také v Amsterdamu (pražská spadá právě pod ní) a dále pak v USA, Izraeli a japonském Tokiu.

SentinelOne se svým řešením na bázi strojového učení a AI dokáže chránit jak servery, tak koncové stanice i IoT zařízení. To vše nabízí v rámci jediného komplexního řešení. Společnost se ráda chlubí tím, že ji založili veteráni z firem jako je IBM, Check Point, McAfee, Palo Alto Networks, Intel či dokonce izraelské armády. Není proto velkým překvapením, že českou pobočku povede zkušený manažer Martin Matula, který dříve pracoval např. jako viceprezident pro engineering v českém Avastu.

Obrázek: SentinelOne v ČR investuje miliardu: Bezpečnostní řešení staví na AI a strojovém učení

Jak uvádí stránky společnosti SentinelOne – dříve se o bezpečnost staral program ve vašem zařízení, nyní se řešení nachází v cloudu. Foto: Se souhlasem společnosti SentinelOne

Plány v České republice a miliarda na rozvoj

Zažíváme mimořádný růst, který je výsledkem našich snah poskytovat originální technologická řešení a inovace. Právě proto jsme vybrali Českou republiku. Český vzdělávací systém vychovává mimořádně kvalitní inženýry, proto tuto zemi považujeme za ideální základnu pro vývoj špičkových technologických produktů. Abychom tyto ambice dokázali naplnit, plánujeme uzavřít partnerství s předními českými univerzitami,“ uvedl na konferenci pro novináře technologický ředitel Ric Smith.

Jakub Kulhánek, ministr zahraničních věcí ČR, dodal: „Toto je přesně ten druh investice s vysokou přidanou hodnotou, který Česká republika potřebuje k podpoře hospodářského oživení. Zároveň je zcela v souladu s naším cílem přeměnit tuto zemi v evropského lídra v oblasti inovací. To, že se společnost SentinelOne rozhodla umístit u nás své inovační centrum, je jasným signálem důvěry v Českou republiku.

Česká republika se díky dostatku lidských zdrojů stane inženýrskou centrálou pro Evropu. SentinelOne bude v Česku nabírat především vývojáře, datové speciality, DevOps, technickou podporu i další zaměstnance na různých úrovních odbornosti. Otevřených pracovních pozic je na webových stránkách společnosti hned několik. SentinelOne plánuje v České republice investovat v nejbližších třech letech kolem 1 miliardy Kč.

Zdroj: tisková konference SentinelOne

Nepřehlédněte: Krade hesla i peníze z účtů: Co je to malware a jak se ho zbavit? Únik dat z Facebooku: Co radí odborníci z antivirových firem?

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Co dokáže domácí robot Optimus od Tesly? Elon Musk představil podrobnosti
Co dokáže domácí robot Optimus od Tesly? Elon Musk představil podrobnosti
Obrázek: Vyznáte se v USB? Nová označení mají vše zjednodušit
Vyznáte se v USB? Nová označení mají vše zjednodušit
Obrázek: Amazon představil první čtečku Kindle se stylusem a budík mapující spánek
Amazon představil první čtečku Kindle se stylusem a budík mapující spánek
Obrázek: Hledáte výkonný notebook pro kreativní vyžití? Řada Studio je špičkou v oboru
Hledáte výkonný notebook pro kreativní vyžití? Řada Studio je špičkou v oboru
Obrázek: Co je to spyware a jak se proti němu bránit?
Co je to spyware a jak se proti němu bránit?
Obrázek: BeReal: Jak funguje sociální síť bez přetvářky?
BeReal: Jak funguje sociální síť bez přetvářky?
Obrázek: Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl
Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl
Obrázek: Jak zmizet z internetu beze stopy?
Jak zmizet z internetu beze stopy?