Další ohebný smartphone? TCL uvede v ČR vlastní smartphone i televize s 8K

Čínská značka TCL chce v České republice vyrůst a ukousnout si nejen z koláče trhu s televizory. Už v listopadu dorazí na náš trh smartphone s Androidem, trojicí fotoaparátů a atraktivní cenou.

TCL zná v ČR málokdo, v USA je jedičkou

TCL letos jako jeden z prvních výrobců představil televizor s 8K rozlišením. Díky vzájemné spolupráci se Samsungem mohou oba výrobci investovat do vývoje společně a těžit tak z technického pokroku i úspor.

TCL chce podobně jako Honor ve svých televizích využívat vyjížděcí kamerku. Jedná se o prvek, který si vyžádali sami uživatelé. Pokud ji nepoužíváte, bude schovaná v rámu televize.

Obrázek: Další ohebný smartphone? TCL uvede v ČR vlastní smartphone i televize s 8K

O značce TCL: Čínský výrobce TCL není v České republice příliš známý. Jeho produkty však pravděpodobně znáte. TCL až doposud prodávalo na českém a slovenském trhu své televizory pod jiným označením. Narazit jste na ně mohli např. pod značkou Thomson. Značka však ve svém portfoliu nabízí také sluchátka, mobilní telefony či klimatizace, pračky a lednice.

V současné chvíli je TCL globální dvojkou na trhu s televizory. V Evropě se chlubí 20% meziročním růstem a v některých zemích jako Itálie přesahuje meziroční růst 50 %. V USA už značka dokonce překonala dlouhou dobu dominantní Samsung a LG.

Nejvyšší modely  jsou dodávány se soundbarem s podporou Dolby Atmos. Integrované reproduktory vysílají zvuk do 5 míst naráz. 3 jsou namířeny na diváka, 2 směrem ke stropu kde se odráží a vytváří prostorový efekt. Představeny byly i nové modely televizí. Zajímavým kouskem je model X10 Mini LED TV s velikostí obrazovky 65″ a 4K rozlišením má patřit k nejtenčím LED modelům na trhu.

Televize nabízí hlasové vyhledávání s umělou inteligencí TCL AI-IN a nechybí ani ovládání hlasem. Ve stylu hlasových asistentů a Googlu tak uživatelé mohou pracovat se svojí agendou či provádět základní úkony s TV samotnou.

Bezdrátová sluchátka: Pro sportovce i s aktivním potlačením okolního hluku

Bezdrátová sluchátka nabídnou až 26hodinovou výdrž na baterii. Nabízí krytí IPX4 a bezdrátovou technologii Bluetooth 5.0. Nabíjení probíhá skrze USB-C.

ACTV500TWS jsou určena pro sportovce a nabízí krytí IPX7. Nabíjení probíhá přes bezdrátovou technologii Qi a vydrží přes 33 hodin. Nechybí však ani USB-C konektor.

ELIT400NC jsou modelem s aktivním potlačením okolního hluku. Stejně jako MTRO200NC. Cena by neměla přesáhnout 120 EUR (3 100 Kč).

Smartphone TCL Plex dorazí v listopadu do ČR

TCL chce jako jeden z průkopníků v oblasti televizorů přenést své zkušenosti s obrazovkami i do smartphonů. Zatím to vypadá tak, že si chce výrobce sám vyrábět displeje a konkurovat tak Samsungu či LG. Displej nabídne velikost 6,53″ a Full HD+ rozlišení. Výrobce sáhl po výkonném osmijádrovém procesoru Snapdragon 675, 6GB RAM a 128GB úložišti.

Trojice fotoaparátů smartphonu TCL Plex je z obou stran obklopena bleskem. První je širokoúhlý s 123° zorným polem, druhá s vysokou světelností a třetí s vysokým rozlišením 48 Mpx. Zpomalené video zvládne smartphone natáčet v 960 FPS.

Podle TCL je právě kamera určená do špatných světelných podmínek unikátní pro natáčení videí. „Většina z výrobců umí fotit v noci, málokdo už zvládne v noci natáčet videa.“ Na přední straně zařízení se nachází selfie kamera ve formě „průstřelu“ v levém horním rohu.

TCL Plex při přehrávání videa zpracuje obraz a zobrazí jej uživateli v lepší kvalitě. Pokud by technologie fungovala podobně jako v televizorech, bylo by se na co těšit.

Smartphone s Androidem 9 dorazí na český trh v listopadu 2019 za 7 999 Kč. K dispozici bude v bílé a černé barvě.

Na pódiu se na chvíli objevil i otevírací model telefonu, který je důkazem, že o skládacích telefonech přemýšlí i další velcí výrobci. Jak zmínil zástupce společnosti, TCL nespěchá s uvedením skládacího telefonu a chce s vlastním modelem přijít na trh až ve chvíli, kdy bude technologie prověřená.

Project Archery: Vyměnili byste televizor za brýle?

Chytré brýle dokáží zobrazit obraz z připojeného telefonu, nebo zobrazit video ve formátu, který je podobný sledování v kině. Jedním ze scénářů by mohlo být i čtení knih, které si však s brýlemi na hlavě neumíme příliš představit. Pokud však bude displej dostatečně jemný a brýle lehké, určitý smysl by dávaly. Oproti dostupným VR a HR headsetům v nich však velký potenciál nevidíme.

Zdroj: Lukáš Voříšek, foto: Ondřej Košťál, inSmart.cz

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Blockchain a kryptoměny Chytrá domácnost Chytrá města Chytrá věda Chytrá zábava Chytrá zařízení Chytré aplikace Chytré automobily Chytré studie Chytré technologie Chytré zprávy IoT Průmysl 4.0 Tiskové zprávy
Obrázek: Systém umělé inteligence dokáže předvídat epileptické záchvaty s přesností 99,6 %
Systém umělé inteligence dokáže předvídat epileptické záchvaty s přesností 99,6 %
Obrázek: Německu i EU vadí Apple Pay. Jablko se brání v bitvě o NFC, vyhrát ale nemůže
Německu i EU vadí Apple Pay. Jablko se brání v bitvě o NFC, vyhrát ale nemůže
Obrázek: Tichý experiment Googlu na firmách: Podnikům rozbil Chrome, stál je spoustu nervů a peněz a udělal z nich pokusné králíky
Tichý experiment Googlu na firmách: Podnikům rozbil Chrome, stál je spoustu nervů a peněz a udělal z nich pokusné králíky
Obrázek: Doba internetová. Facebook má dnes víc uživatelů, než jaká byla populace Země před 100 lety
Doba internetová. Facebook má dnes víc uživatelů, než jaká byla populace Země před 100 lety

Zkuste si na chvíli představit, že je rok 1919. Svět se vzpamatovává z hrůz 1. světové války a pomalu vytváří cestu...

Zavřít