Soutěž o robotický vysavač od Xiaomi: Vyhrajte sluhu pro vánoční úklid

Robotický vysavač dokáže vysát domácnost, setřít podlahy a vyhnout se u toho všelijakým překážkám. Pro vánoční úklid tak jde o ideálního společníka, který by neměl chybět v žádné domácnosti. Nyní můžete jeden takový vyhrát v naší soutěži, kterou jsme pro vás připravili společně se společností Xiaomi. Vyhrát můžete Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite v ceně 6 000 Kč. Stačí odpovědět na trojici jednoduchých otázek.

Xiaomi patří v oblasti robotických vysavačů mezi nejvyhledávanější značky. Není se čemu divit, výrobce nabízí skvělý poměr ceny a výkonu a jeho vysavače si získaly pevné místo na trhu. V portfóliu značky najdete levné modely za pár tisíc i prémiové kusy s automatickým vyprazdňováním nádržky na nečistoty.

Obrázek: Soutěž o robotický vysavač od Xiaomi: Vyhrajte sluhu pro vánoční úklid

Robotický vysavač se dostane i do míst, kam byste se dostávali jen obtížně. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite je základním modelem výrobce, ale jako takový toho nabízí překvapivě hodně. Díky chytrým funkcím a propojení s aplikací jde totiž o ideálního pomocníka do bytů a menších domácností. Co všechno robotický vysavač umí?

Robotický vysavač nabízí sací výkon 2200 Pa, který ve spolupráci s hlavním kartáčem a bočním kartáčkem stará o to, aby na zemi nezbylo jediné smítko. Nečistoty sbírá do 450ml nádržky a pokud chcete, může při vysávání zároveň také stírat podlahu mopem. Vysavač dokáže chytře kontrolovat, kolik vody má na mop z 270ml nádržky uvolnit a v chytré aplikaci si můžete snadno určit, jak mokrý má mop při vytírání být.

Obrázek: Soutěž o robotický vysavač od Xiaomi: Vyhrajte sluhu pro vánoční úklid

Díky hlavnímu kartáči vysavač snadno posbírá chlupy a vlasy. Boční kartáček se postará o všechny rohy a drobky podél zdí. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Vysavač nabízí tři režimy úklidu: Vysávání / Vytírání / Vysávání a vytírání. Je tak jen na vás, zda mu nasadíte mop a pošlete ho do vysát i vytřít, nebo mu úkoly rozdělíte postupně. Vysavač lze díky podpoře hlasových asistentů ovládat i hlasem a při startu, problému či konci úklidu s vámi komunikuje vedle notifikací v aplikaci i hlasem.

V rámci chytré aplikace můžete sledovat pohyb robota, který se v prostoru naviguje s pomocí gyroskopické a vizuální navigace. Jde tedy o pokročilý model, který se při průchodu domácnosti nepohybuje náhodně, ale dokáže si chytře generovat a ukládat její mapu pro budoucí použití. K navigaci používá celkem 25 senzorů, díky čemuž se nezalekne ani scény se spoustou překážek či schodami, kterým se bezpečně vyhne. Cena vysavače na českém trhu se pohybuje kolem 5 790 Kč.

Obrázek: Soutěž o robotický vysavač od Xiaomi: Vyhrajte sluhu pro vánoční úklid

Vysavač si ukládá mapu domácnosti. Díky tomu lze následně sledovat jeho pohyb na dálku. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Jak vybrat robotický vysavač?

Pokud přemýšlíte, že byste sobě, nebo někomu z rodiny pořídili robotický vysavač, měli byste se zaměřit na několik faktorů. Zásadní je v mnoha ohledech způsob navigace, viz náš článek Navigace v robotickém vysavači: Jakou vybrat a v čem se liší?

S výběrem toho správného pomůže náš průvodce Jak vybrat robotický vysavač? Koukejte po chytré navigaci a funkcích a věřte, že cena není vše. Co s vysavačem raději nedělat a jak vytěžit z jeho používání maximum napoví náš článek 5 věcí, které byste neměli dělat s robotickým vysavačem.

Soutěžní otázky

Soutěž startuje 11. prosince 2022 a končí v neděli 18. prosince o půlnoci. Výherce se tak bude těšit z nového robota už pod stromečkem. Stačí odpovědět na trojici jednoduchých otázek a mít štěstí při finálním výběru.

Výherkyní se stává čtenářka Martina Ch. Gratulujeme!

Obrázek: Závody v oblasti AI pokračují. Google představil Bard, konkurenci pro ChatGPT
Závody v oblasti AI pokračují. Google představil Bard, konkurenci pro ChatGPT
Obrázek: Satelity z vysloužilých skafandrů? Netradiční nápad skončil fiaskem
Satelity z vysloužilých skafandrů? Netradiční nápad skončil fiaskem
Obrázek: Konec vyhledávačů, jak je známe. Microsoft rozšiřuje Bing o umělou inteligenci
Konec vyhledávačů, jak je známe. Microsoft rozšiřuje Bing o umělou inteligenci
Obrázek: Samsung, Google a Qualcomm spojují síly ve vývoji smíšené reality
Samsung, Google a Qualcomm spojují síly ve vývoji smíšené reality
Obrázek: Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
93%
Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
Znečištěný vzduch
Čistíte si doma vzduch? Co znamená PM 2.5 a jaký mohou mít nečistoty vliv na vaše zdraví?
Obrázek: Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Obrázek: Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním
Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním