Soutěž o robotický vysavač od Xiaomi: Vyhrajte sluhu pro vánoční úklid

Robotický vysavač dokáže vysát domácnost, setřít podlahy a vyhnout se u toho všelijakým překážkám. Pro vánoční úklid tak jde o ideálního společníka, který by neměl chybět v žádné domácnosti. Nyní můžete jeden takový vyhrát v naší soutěži, kterou jsme pro vás připravili společně se společností Xiaomi. Vyhrát můžete Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite v ceně 6 000 Kč. Stačí odpovědět na trojici jednoduchých otázek.

Xiaomi patří v oblasti robotických vysavačů mezi nejvyhledávanější značky. Není se čemu divit, výrobce nabízí skvělý poměr ceny a výkonu a jeho vysavače si získaly pevné místo na trhu. V portfóliu značky najdete levné modely za pár tisíc i prémiové kusy s automatickým vyprazdňováním nádržky na nečistoty.

Obrázek: Soutěž o robotický vysavač od Xiaomi: Vyhrajte sluhu pro vánoční úklid

Robotický vysavač se dostane i do míst, kam byste se dostávali jen obtížně. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite je základním modelem výrobce, ale jako takový toho nabízí překvapivě hodně. Díky chytrým funkcím a propojení s aplikací jde totiž o ideálního pomocníka do bytů a menších domácností. Co všechno robotický vysavač umí?

Robotický vysavač nabízí sací výkon 2200 Pa, který ve spolupráci s hlavním kartáčem a bočním kartáčkem stará o to, aby na zemi nezbylo jediné smítko. Nečistoty sbírá do 450ml nádržky a pokud chcete, může při vysávání zároveň také stírat podlahu mopem. Vysavač dokáže chytře kontrolovat, kolik vody má na mop z 270ml nádržky uvolnit a v chytré aplikaci si můžete snadno určit, jak mokrý má mop při vytírání být.

Obrázek: Soutěž o robotický vysavač od Xiaomi: Vyhrajte sluhu pro vánoční úklid

Díky hlavnímu kartáči vysavač snadno posbírá chlupy a vlasy. Boční kartáček se postará o všechny rohy a drobky podél zdí. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Vysavač nabízí tři režimy úklidu: Vysávání / Vytírání / Vysávání a vytírání. Je tak jen na vás, zda mu nasadíte mop a pošlete ho do vysát i vytřít, nebo mu úkoly rozdělíte postupně. Vysavač lze díky podpoře hlasových asistentů ovládat i hlasem a při startu, problému či konci úklidu s vámi komunikuje vedle notifikací v aplikaci i hlasem.

V rámci chytré aplikace můžete sledovat pohyb robota, který se v prostoru naviguje s pomocí gyroskopické a vizuální navigace. Jde tedy o pokročilý model, který se při průchodu domácnosti nepohybuje náhodně, ale dokáže si chytře generovat a ukládat její mapu pro budoucí použití. K navigaci používá celkem 25 senzorů, díky čemuž se nezalekne ani scény se spoustou překážek či schodami, kterým se bezpečně vyhne. Cena vysavače na českém trhu se pohybuje kolem 5 790 Kč.

Obrázek: Soutěž o robotický vysavač od Xiaomi: Vyhrajte sluhu pro vánoční úklid

Vysavač si ukládá mapu domácnosti. Díky tomu lze následně sledovat jeho pohyb na dálku. Foto: Se souhlasem Xiaomi

Jak vybrat robotický vysavač?

Pokud přemýšlíte, že byste sobě, nebo někomu z rodiny pořídili robotický vysavač, měli byste se zaměřit na několik faktorů. Zásadní je v mnoha ohledech způsob navigace, viz náš článek Navigace v robotickém vysavači: Jakou vybrat a v čem se liší?

S výběrem toho správného pomůže náš průvodce Jak vybrat robotický vysavač? Koukejte po chytré navigaci a funkcích a věřte, že cena není vše. Co s vysavačem raději nedělat a jak vytěžit z jeho používání maximum napoví náš článek 5 věcí, které byste neměli dělat s robotickým vysavačem.

Soutěžní otázky

Soutěž startuje 11. prosince 2022 a končí v neděli 18. prosince o půlnoci. Výherce se tak bude těšit z nového robota už pod stromečkem. Stačí odpovědět na trojici jednoduchých otázek a mít štěstí při finálním výběru.

Výherkyní se stává čtenářka Martina Ch. Gratulujeme!

Obrázek: Vědci poprvé dokázali zachytit energii ze solární elektrárny v kosmu
Vědci poprvé dokázali zachytit energii ze solární elektrárny v kosmu
Obrázek: Koncept digitálních dvojčat pomáhá vytvářet kosmickou větev Průmyslu 4.0. Jaké výhody může přinést?
Koncept digitálních dvojčat pomáhá vytvářet kosmickou větev Průmyslu 4.0. Jaké výhody může přinést?
Obrázek: Izrael chce ulevit silnicím, plánuje přepravní flotilu dronů
Izrael chce ulevit silnicím, plánuje přepravní flotilu dronů
Obrázek: 15" MacBook Air je sen. Apple na WWDC představil nejtenčí 15" notebook současnosti
15″ MacBook Air je sen. Apple na WWDC představil nejtenčí 15″ notebook současnosti
Obrázek: Jak na perfektní fotky mobilem? Vivo X90 Pro v rukou profesionálního fotografa
Jak na perfektní fotky mobilem? Vivo X90 Pro v rukou profesionálního fotografa
Obrázek: Zákaz TikToku od ledna 2024: Zakáže Západ oblíbenou sociální síť mladých?
Zákaz TikToku od ledna 2024: Zakáže Západ oblíbenou sociální síť mladých?
Obrázek: Jak fotit mobilem v noci? Tohle vykouzlili profesionálové s Xiaomi 13 Pro
Jak fotit mobilem v noci? Tohle vykouzlili profesionálové s Xiaomi 13 Pro
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu