Přihlašování očima? VR headset od Applu potvrdí platby naskenováním duhovky

Dlouho avizovaná náhlavní souprava od Applu, kombinující AR a VR, bude mít řadu doposud nečekaných vychytávek navíc. Skenování duhovky má být rychlejší a bezpečnější způsob ověřování totožnosti než dostupné alternativy. Headset po nasazení sám pozná, kdo jej zrovna používá.

Zdroje The Information tvrdí, že hardware Applu pro smíšenou realitu bude pro přihlašování a platby používat skenování oční duhovky. To by podle nich usnadnilo nákup aplikací a mohlo by dokonce zjednodušit podporu pro více uživatelů. Po nasazení by totiž zařízení samo poznalo uživatele.

Apple se ke zveřejněným informacím odmítl vyjádřit, ale podle všeho v roce 2017 koupil tvůrce brýlí pro sledování očí SensoMotorics. Analytik Ming-Chi Kuo také v roce 2021 uvedl, že moduly pro sledování očí dodá společnost Primax a že podporují detekci oční duhovky. V roce 2020 technologický gigant koupil společnost NextVR, která se zabývá živými VR přenosy sportovních utkání a koncertů.

Obrázek: Přihlašování očima? VR headset od Applu potvrdí platby naskenováním duhovky

Mnoho informací o podobě výsledného headsetu nemáme. Apple projekt vyvíjí v nejvyšším utajení. V mnoha ohledech však má jít o revoluční hardware, což potvrzují i nákupy Applu, ve kterých pohltil řadu nadějných startupů z oblasti VR a AR. Foto: Se souhlasem Future

VR headset by také mohl mít několik výhod oproti právě představenému modelu Quest Pro společnosti Meta. Kombinace hliníku, tkaniny a skla připomínající brýle je prý také lehčí než 0,72 kg vážící Quest Pro.

Skvělý výkon díky vlastním čipům M2

Těšit se v případě VR headsetu Applu můžeme těšit na prémiové technologie, včetně displejů s velmi jemným rozlišením, detailní sledování výrazu obličeje a dokonce nechybí možnosti magnetického připnutí vlastních čoček pro uživatele s vadou zraku. Headset by podle dostupných informací mohl být poháněn úsporným a výkonným čipem M2 z posledních Maců.

Úniky informací naznačují, že náhlavní souprava bude uvedena na trh někdy v roce 2023. Problémem by mohla být cena, která by se mohla vyšplhat až na 3 000 dolarů (cca 75 000 Kč). Quest Pro od společnosti Meta vychází na polovinu. Je tedy možné, že Apple se svým produktem zatím zacílí na tvůrce obsahu a vývojáře.

Zdroje: 1, 2

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Nové jaderné bloky zruinují český rozpočet, tvrdí expert. Bude elektřina stát 200 eur za MWh místo slibovaných 90?
Nové jaderné bloky zruinují český rozpočet, tvrdí expert. Bude elektřina stát 200 eur za MWh místo slibovaných 90?
Skládačky netáhnou: Motorola předběhla Honor, Samsung se potýká s klesajícím podílem na trhu
Od vynálezu parního stroje k AI za 250 let: Přežijeme zrychlující se AI revoluci?
Konečně telefon, který vydrží: Realme GT 7 zvládne bez nabíjení tři dny (první dojmy)
Obrázek: AI magie v HONORu 400 Pro: Jak z obyčejné fotky udělat video za pár sekund?
AI magie v HONORu 400 Pro: Jak z obyčejné fotky udělat video za pár sekund?
Jak ušetřit za Oneplay? S OKU trikem se zákazníkům daří získat i 40 % slevu
Obrázek: Jaké aplikace nesmí chybět v novém chytrém telefonu? Nejlepší aplikace pro Android zdarma
Jaké aplikace nesmí chybět v novém chytrém telefonu? Nejlepší aplikace pro Android zdarma
Jak poznat, že vám někdo naboural WhatsApp? Varovné signály, které byste neměli ignorovat