Nejočekávanější hry pro PC v roce 2022

Rok 2022 je nabitý novými herními tituly. Na některé hráči čekají už řadu let a jde o očekávané herní pecky. Na jaké hry se těšit v roce 2022?

Řada odložených her původně ohlášených na rok 2021 přispěla k tomu, že rok 2022 vypadá nezvykle nabitý. Dočkáme se dlouho očekávaných pokračování některých našich oblíbených her, stejně jako oživení a restartů sérií, u nichž jsme se obávali, že by mohly být mrtvé. Navíc některé hry, které jsme si užívali v Early Access, budou pravděpodobně plně vydány v roce 2022.

Obrázek: Nejočekávanější hry pro PC v roce 2022

Hráči počítačových her se mají letos na co těšit. Foto: Freepik, redakce inSmart.cz

Total War: Warhammer III

Plánované datum: Vydáno 17. února, odloženo z roku 2021
Recenze: Total War: Warhammer III je důstojným zakončením fantastické série

Poslední hra z trilogie od Creative Assembly, Total War: Warhammer 3, přináší poslední armády stolní válečné hry v digitální podobě a navíc některé, které dosud nebyly plně zastoupeny. Ke čtyřem démonickým frakcím se připojí lidské národy Kislev a Cathay a jako startovní DLC se objeví i království zlobrů. Očekávejte přepracovaná obléhání, dlouhé bitvy o přežití a ještě větší kombinovanou kampaň nazvanou Immortal Empires, která vyjde po uvedení hry na trh. Hra vyšla s českými titulky.

Elden Ring

Plánované datum: 25. února, odloženo z ledna

Elden Ring má šanci stát se největší hrou roku 2022, jakkoli nemožně by to znělo každému, kdo hrál Dark Souls před deseti lety. Elden Ring je Dark Souls 4 ve všem kromě názvu, s otevřeným světem, který je velkolepý, ambiciózní a mnohem přístupnější než cokoli, co FromSoftware doposud vytvořil.

Třídy v Elden Ring vás jasně tlačí ke kombinování boje zblízka i magie a zbraně si můžete vylepšovat a upravovat zajímavými schopnostmi už od prvních hodin hry. Hráči Souls, kteří si hry od FromSoftware zahráli již několikrát, budou pravděpodobně Elden Ringem posedlí celý rok.

Obrázek: Nejočekávanější hry pro PC v roce 2022

Hra Elden Ring nabídne otevřený svět a strhující grafiku. Foto: Se souhlasem FromSoftware

Možná si nezamilujete strukturu otevřeného světa tolik jako u minulých her od From, ale pravděpodobně to bude právě ona, která přesvědčí miliony nových hráčů, aby Elden Ring vyzkoušeli.

Warhammer 40 000: Darktide

Plánované datum: První polovina roku 2022, odloženo z roku 2021

Další kooperativní horde FPS od Fatsharku bude obsahovat ikonické zbraně Warhammeru 40 000, jako jsou řetězové meče, hromová kladiva a ty svítilny s nápisem „lasgun“ na boku, které nosí imperiální garda. Hráči se stanou služebníky Inkvizice, kteří sestoupí z hvězdného centra, aby bojovali proti nemocemi prolezlým kultistům v přeplněném úlovém městě.

Redfall

Plánované datum: Léto 2022

Zdá se, že posun Arkane od pohlcujících simulátorů k akčním hrám bude pokračovat touto kooperativní FPS pro čtyři hráče, v níž upíři odřízli město Redfall od zbytku civilizace a hodují na jeho obyvatelích. Zastavit je může pouze skupina čtyř přeživších s vlastními schopnostmi, které vyvolávají pozdvižení – Aylina telekineze vypadá zábavně. Hra má děsivý nádech a bude vám z ní běhat mráz po zádech.

Obrázek: Nejočekávanější hry pro PC v roce 2022

Redfall bude nahánět strach. Hra vyjde už letos v létě. Foto: Se souhlasem Bethesda

Starfield

Plánované datum: 11. listopadu

Ve 24. století se odehrává velká vesmírná šarvátka známá jako Válka kolonií. Starfield začíná dvě desetiletí poté, co se situace uklidnila, a vaše typicky přizpůsobitelná postava se vydává na „epickou cestu za odpovědí na největší záhadu lidstva“. Zdá se, že půjde o rozsáhlou hru se spoustou možností.

https://www.youtube.com/watch?v=z9OkGGuHiAI

Právě všechny cesty, kterými jste se nevydali, ji pro vás udělají výjimečnou,“ tak se vyjádřil režisér hry Todd Howard. RPG od Bethesdy mají to kouzlo, kdy vám otevřený svět odhalí svůj skutečný rozsah. Bethesda tyto momenty nazývá „step-out moments“ a je zajímavé, že Starfield má hned dva. Mohlo by být tím druhým představení cestování po planetách?

Hollow Knight: Silksong

Plánované datum: Nepotvrzeno, pravděpodobně 2022

Hollow Knight je jedním z těch vzácných indie zázraků. Tříčlenný tým vytvořil metroidvanii, která se staví po bok klasikám žánru. Hollow Knight má navíc neuvěřitelné srdce a vypráví strašidelně krásný příběh s charismatickou partou malých broučích kamarádů.

To, co začalo jako rozšiřující balíček ke hře Hollow Knight, se rozrostlo v plnohodnotné pokračování s Hornetem, nepřítelem, soupeřem a příležitostným bossem první hry. Po událostech z Hollow Knight se ocitá v novém království, daleko od svého domova Hallownestu, a musí vystoupat na jeho vrchol, aby odhalila jeho tajemství.

Před několika lety jsme se dočkali dvouminutového traileru a dvacetiminutové ukázky z hraní, a to je od té doby v podstatě vše. To, co jsme viděli, ukázalo, že smysl pro tajemství a průzkum ve hře Hollow Knight je živý a dobrý, spolu s novými a vzrušujícími možnostmi pohybu.

Gotham Knights

Plánované datum: 2022, odloženo z roku 2021

Jedná se o hru o Batmanovi, ve které nehrajete za Batmana. Batgirl, Robin, Nightwing a Red Hood se spojí, aby chránili Gotham v době Batmanovy nepřítomnosti. Ačkoli tento díl není spojen se sérií Arkham, je od vývojářů Arkham Origins, což je slušný rodokmen. Je kooperativní a vychází z příběhové linie Court of Owls z komiksu.

Zdá se, že rok 2022 bude pro hráče výživný. Na kterou z novinek se těšíte nejvíce?

Další herní tipy na inSmart.cz:

Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Obrázek: Vylepšená služba Google Find My Device najde ztracená sluchátka, lokátory i vypnuté telefony
Vylepšená služba Google Find My Device najde ztracená sluchátka, lokátory i vypnuté telefony
Obrázek: Chytré meteostanice pomáhají s výukou v pražských školách
Chytré meteostanice pomáhají s výukou v pražských školách
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
Obrázek: Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem
Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem
Obrázek: Kde koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Kde koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024