Nejočekávanější hry pro PC v roce 2022

Rok 2022 je nabitý novými herními tituly. Na některé hráči čekají už řadu let a jde o očekávané herní pecky. Na jaké hry se těšit v roce 2022?

Řada odložených her původně ohlášených na rok 2021 přispěla k tomu, že rok 2022 vypadá nezvykle nabitý. Dočkáme se dlouho očekávaných pokračování některých našich oblíbených her, stejně jako oživení a restartů sérií, u nichž jsme se obávali, že by mohly být mrtvé. Navíc některé hry, které jsme si užívali v Early Access, budou pravděpodobně plně vydány v roce 2022.

Obrázek: Nejočekávanější hry pro PC v roce 2022

Hráči počítačových her se mají letos na co těšit. Foto: Freepik, redakce inSmart.cz

Total War: Warhammer III

Plánované datum: Vydáno 17. února, odloženo z roku 2021
Recenze: Total War: Warhammer III je důstojným zakončením fantastické série

Poslední hra z trilogie od Creative Assembly, Total War: Warhammer 3, přináší poslední armády stolní válečné hry v digitální podobě a navíc některé, které dosud nebyly plně zastoupeny. Ke čtyřem démonickým frakcím se připojí lidské národy Kislev a Cathay a jako startovní DLC se objeví i království zlobrů. Očekávejte přepracovaná obléhání, dlouhé bitvy o přežití a ještě větší kombinovanou kampaň nazvanou Immortal Empires, která vyjde po uvedení hry na trh. Hra vyšla s českými titulky.

Elden Ring

Plánované datum: 25. února, odloženo z ledna

Elden Ring má šanci stát se největší hrou roku 2022, jakkoli nemožně by to znělo každému, kdo hrál Dark Souls před deseti lety. Elden Ring je Dark Souls 4 ve všem kromě názvu, s otevřeným světem, který je velkolepý, ambiciózní a mnohem přístupnější než cokoli, co FromSoftware doposud vytvořil.

Třídy v Elden Ring vás jasně tlačí ke kombinování boje zblízka i magie a zbraně si můžete vylepšovat a upravovat zajímavými schopnostmi už od prvních hodin hry. Hráči Souls, kteří si hry od FromSoftware zahráli již několikrát, budou pravděpodobně Elden Ringem posedlí celý rok.

Obrázek: Nejočekávanější hry pro PC v roce 2022

Hra Elden Ring nabídne otevřený svět a strhující grafiku. Foto: Se souhlasem FromSoftware

Možná si nezamilujete strukturu otevřeného světa tolik jako u minulých her od From, ale pravděpodobně to bude právě ona, která přesvědčí miliony nových hráčů, aby Elden Ring vyzkoušeli.

Warhammer 40 000: Darktide

Plánované datum: První polovina roku 2022, odloženo z roku 2021

Další kooperativní horde FPS od Fatsharku bude obsahovat ikonické zbraně Warhammeru 40 000, jako jsou řetězové meče, hromová kladiva a ty svítilny s nápisem „lasgun“ na boku, které nosí imperiální garda. Hráči se stanou služebníky Inkvizice, kteří sestoupí z hvězdného centra, aby bojovali proti nemocemi prolezlým kultistům v přeplněném úlovém městě.

Redfall

Plánované datum: Léto 2022

Zdá se, že posun Arkane od pohlcujících simulátorů k akčním hrám bude pokračovat touto kooperativní FPS pro čtyři hráče, v níž upíři odřízli město Redfall od zbytku civilizace a hodují na jeho obyvatelích. Zastavit je může pouze skupina čtyř přeživších s vlastními schopnostmi, které vyvolávají pozdvižení – Aylina telekineze vypadá zábavně. Hra má děsivý nádech a bude vám z ní běhat mráz po zádech.

Obrázek: Nejočekávanější hry pro PC v roce 2022

Redfall bude nahánět strach. Hra vyjde už letos v létě. Foto: Se souhlasem Bethesda

Starfield

Plánované datum: 11. listopadu

Ve 24. století se odehrává velká vesmírná šarvátka známá jako Válka kolonií. Starfield začíná dvě desetiletí poté, co se situace uklidnila, a vaše typicky přizpůsobitelná postava se vydává na „epickou cestu za odpovědí na největší záhadu lidstva“. Zdá se, že půjde o rozsáhlou hru se spoustou možností.

Právě všechny cesty, kterými jste se nevydali, ji pro vás udělají výjimečnou,“ tak se vyjádřil režisér hry Todd Howard. RPG od Bethesdy mají to kouzlo, kdy vám otevřený svět odhalí svůj skutečný rozsah. Bethesda tyto momenty nazývá „step-out moments“ a je zajímavé, že Starfield má hned dva. Mohlo by být tím druhým představení cestování po planetách?

Hollow Knight: Silksong

Plánované datum: Nepotvrzeno, pravděpodobně 2022

Hollow Knight je jedním z těch vzácných indie zázraků. Tříčlenný tým vytvořil metroidvanii, která se staví po bok klasikám žánru. Hollow Knight má navíc neuvěřitelné srdce a vypráví strašidelně krásný příběh s charismatickou partou malých broučích kamarádů.

To, co začalo jako rozšiřující balíček ke hře Hollow Knight, se rozrostlo v plnohodnotné pokračování s Hornetem, nepřítelem, soupeřem a příležitostným bossem první hry. Po událostech z Hollow Knight se ocitá v novém království, daleko od svého domova Hallownestu, a musí vystoupat na jeho vrchol, aby odhalila jeho tajemství.

Před několika lety jsme se dočkali dvouminutového traileru a dvacetiminutové ukázky z hraní, a to je od té doby v podstatě vše. To, co jsme viděli, ukázalo, že smysl pro tajemství a průzkum ve hře Hollow Knight je živý a dobrý, spolu s novými a vzrušujícími možnostmi pohybu.

Gotham Knights

Plánované datum: 2022, odloženo z roku 2021

Jedná se o hru o Batmanovi, ve které nehrajete za Batmana. Batgirl, Robin, Nightwing a Red Hood se spojí, aby chránili Gotham v době Batmanovy nepřítomnosti. Ačkoli tento díl není spojen se sérií Arkham, je od vývojářů Arkham Origins, což je slušný rodokmen. Je kooperativní a vychází z příběhové linie Court of Owls z komiksu.

Zdá se, že rok 2022 bude pro hráče výživný. Na kterou z novinek se těšíte nejvíce?

Další herní tipy na inSmart.cz:

Obrázek: Změní Apple svět AR/VR? Gigant dnes představí svůj očekávaný XR headset
Změní Apple svět AR/VR? Gigant dnes představí svůj očekávaný XR headset
Obrázek: Čip do hlavy: Musk dostal pro svůj Neuralink povolení k testům na lidech. Neobešlo se to ale bez komplikací
Čip do hlavy: Musk dostal pro svůj Neuralink povolení k testům na lidech. Neobešlo se to ale bez komplikací
Obrázek: Ikonické žluté školní autobusy přecházejí na elektromotory. Společnost Blue Bird chce vyrábět 5 000 vozů ročně
Ikonické žluté školní autobusy přecházejí na elektromotory. Společnost Blue Bird chce vyrábět 5 000 vozů ročně
Obrázek: Jak streamovat jako profesionál i na cestách? NVIDIA Broadcast udělá z notebooku profesionální studio
Jak streamovat jako profesionál i na cestách? NVIDIA Broadcast udělá z notebooku profesionální studio
Obrázek: Jak na perfektní fotky mobilem? Vivo X90 Pro v rukou profesionálního fotografa
Jak na perfektní fotky mobilem? Vivo X90 Pro v rukou profesionálního fotografa
Obrázek: Zákaz TikToku od ledna 2024: Zakáže Západ oblíbenou sociální síť mladých?
Zákaz TikToku od ledna 2024: Zakáže Západ oblíbenou sociální síť mladých?
Obrázek: Jak fotit mobilem v noci? Tohle vykouzlili profesionálové s Xiaomi 13 Pro
Jak fotit mobilem v noci? Tohle vykouzlili profesionálové s Xiaomi 13 Pro
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu