Notebooku od Asusu ohnete obrazovku. V Česku se nyní začíná prodávat za 90 tisíc

První 17,3″ skládací OLED notebook na světě s verifikací Intel Evo nabízí několik režimů používání. Kompaktní a lehký 12,5″ skládací OLED notebook je rozložitelný do 17,3palcového zařízení se 6 polohovacími režimy. To vše při hmotnosti bez klávesnice jen 1,5 kg.

Skládací provedení notebooku ve spojení s klávesnicí ASUS ErgoSense Bluetooth plné velikosti umožňuje několik režimů použití – režim PC, notebooku (s Bluetooth klávesnicí), notebook (s virtuální klávesnicí), tabletu, čtečky a rozšířený režim – a každou obrazovku lze navíc rozdělit na více oken a uspořádat jejich obsah pomocí inteligentní funkce správy oken v aplikaci ASUS ScreenXpert 3 nástrojem Přepínač režimů. Navzdory své všestrannosti a velké obrazovce váží zařízení pouhých 1,5 kg bez klávesnice a 1,8 kg s ní.4

Obrázek: Notebooku od Asusu ohnete obrazovku. V Česku se nyní začíná prodávat za 90 tisíc

Skládací notebook může mít mnoho různých podob a využití. Foto: Se souhlasem Asus

Hlavním tahákem je 17″ OLED displej s dobou odezvy 0,2 ms  a obnovovací frekvencí 60 Hz, který doplňuje výkonný audiosystém se čtyřmi reproduktory s certifikací Dolby Atmos od společnosti Harman Kardon. Displej s certifikací Dolby Vision má 100% barevný gamut DCI-P3 a disponuje také validací PANTONE zaručující přesnost barev a certifikací TÜV Rheinland garantující nízkou úroveň vyzařovaného modrého světla.

Vysoký výkon a umělá inteligence

Zenbook 17 Fold OLED obsahuje několik chytrých funkcí využívajících umělou inteligencí, jako je rozpoznání přítomnosti uživatele pomocí infračervené HD kamery, integrovaný barevný senzor pro automatické řízení jasu a teploty barev obrazovky a webová kamera s rozlišením 5Mpx a umělou inteligencí, která je vybavena technologií ASUS 3D Noise Reduction (3DNR) pro čisté videohovory.

Obrázek: Notebooku od Asusu ohnete obrazovku. V Česku se nyní začíná prodávat za 90 tisíc

Po rozložení jde o poctivý pracovní stroj. Foto: Se souhlasem Asus

Dostatek výkonu zajišťuje procesor Intel Core i7-1250U 12. generace, grafika Intel Iris Xe, 16 GB operační paměti a rychlý SSD disk PCIe s kapacitou 1 TB. K připojení periferií slouží dva praktické porty USB-C Thunderbolt 4, které podporují rychlé nabíjení 75Wh baterie notebooku a připojení externích monitorů. Pohodlné a přesné psaní zajišťuje nová klávesnice a touchpad ASUS ErgoSense s roztečí kláves 19,05 mm a zdvihem mechanických kláves 1,4 mm.

Notebook, stolní počítač a řada dalších použití

Displej bez problémů vydrží přes 30 000 přehnutí, což odpovídá životnosti cca 9 let při běžném používání. V režimu PC lze rozloženou 17,3palcovou obrazovku – podepřenou v orientaci na šířku pomocí integrovaného stojanu z umělé kůže – používat s bezdrátově připojenou klávesnicí ErgoSense a touchpadem a vytvořit tak počítač s velkou obrazovkou.

Režim notebooku (s Bluetooth klávesnicí) je vhodný na cestách, kdy se klávesnice magneticky připevní na spodní polovinu sklopeného displeje. Alternativně lze také spodní displej proměnit ve virtuální klávesnici, což umožňuje režim notebooku (s virtuální klávesnicí).

Obrázek: Notebooku od Asusu ohnete obrazovku. V Česku se nyní začíná prodávat za 90 tisíc

Foto: Se souhlasem Asus

Režim tabletu umožňuje uživatelům plně využít dotykové možnosti plně otevřené 17,3palcové dotykové obrazovky, zatímco režim čtečky – s pantem ve svislé poloze – promění Zenbook 17 Fold OLED v čtecí zařízení připomínající rozevřenou knihu.

Poslední možností je rozšířený režim. Při orientaci na výšku jsou obě 12,5palcové obrazovky ideálně rozložené a uživatel tak může plynule rolovat z horního na spodní displej. Zenbook 17 Fold OLED lze také připojit k externímu monitoru prostřednictvím jednoho ze dvou portů USB-C Thunderbolt 4.

Moderní technologie za vysokou cenu

Jak potvrzují naše první dojmy, konstrukce Zenbook 17 Fold OLED je velmi zajímavá a výbavě lze vytknout jen máloco. 90 000 Kč, za které se notebook začal prodávat tento týden v ČR, je však opravdu vysoká cena. Dovolit si tak zařízení budou moci jen movitější zákazníci, kteří chtějí používat nejnovější technologie. Alternativou může být druhá generace skládačky od Lenova v podobě modelu X1 Fold, která nabízí prakticky identickou konstrukci. Ani u produktu čínského výrobce však zákazník neušetří.

Zdroj: TZ Asus

Obrázek: Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Obrázek: Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Obrázek: Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Obrázek: Předplatné nebude, tvrdí Samsung. Prsten Galaxy Ring může konkurenci zatopit
Předplatné nebude, tvrdí Samsung. Prsten Galaxy Ring může konkurenci zatopit
Obrázek: Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Obrázek: Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Obrázek: Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Obrázek: Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?
Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?