Hledáte výkonný notebook pro kreativní vyžití? Řada Studio je špičkou v oboru

Vybíráte nový notebook pro pracovní a kreativní účely? NVIDIA letos uvedla novou produktovou řadu laptopů, jejíž hlavní důraz je kladen na podporu nejnovějších her, grafických editorů a dalších kreativních aplikací. Pro koho jsou tyto nové notebooky určeny, a na co všechno lze jejich našlapaný hardware využít?

Notebooky pro náročné studenty

Výběr výkonných notebooků se v poslední době stal výsadou převážně studentů, jelikož jejich nároky poměrně dobře mapují komplexní záběr širokého spektra využití, které by měl ideální laptop splňovat. Obecně tak lze říci, že u notebooku pro studijní účely studentů kreativních a technických oborů nejde jednoduše slevit prakticky z žádného technického parametru, a musí jít tak o výkonem, výdrží i cenou vyvážený stroj.

Vývojáři ze společnosti NVIDIA si jsou tohoto trendu dostatečně vědomi, a jejich produktová řada NVIDIA Studio tak cílí primárně právě na tvůrce obsahu a studenty. Společným motivem modelů NVIDIA Studio je maximální výkon ve vysoké zátěži ať už při hraní her nebo práci s kreativním softwarem s důrazem na dostupnou a přijatelnou cenu.

Při studiu přitom uživatelé notebooků využívají nejrůznější druhy softwaru, od úpravy fotografií přes stříhání videí až po práci s 3D modely. V tomto směru jim pak vychází vstříc grafické karty NVIDIA RTX, kterými jsou všechny laptopy řady Studio osazeny. Díky maximálnímu výkonu tak nemají tyto GPU problém s vizualizací i těch nejnáročnějších 3D designů či editaci videí s řadou efektů. Na druhou stranu tak notebooky slouží také jako high-end centrum zábavy, protože díky grafickým kartám řady 30, o kterých jsme již v minulosti psali, rozjedou tyto počítače i ty nejnáročnější hry na vysoké detaily.

Animujte bez hranic

Zabýváte-li se modelováním trojrozměrných struktur, kreslením detailních modelů či animacemi ve 3D, jistě dobře víte, že k vaší práci je zapotřebí opravdu silný počítač, a na většině notebooků si modelování podobných projektů pravděpodobně ani neumíte představit.

Obrázek: Hledáte výkonný notebook pro kreativní vyžití? Řada Studio je špičkou v oboru

Foto: Se souhlasem MSI

V tomto směru vám mohou vyjít vstříc modely osazené grafickými kartami GeForce RTX 3070 Ti v kombinaci s procesory 11. generace Intelu. Toto efektivně spolupracující duo reprezentuje například laptop MSI Creator Z16. Výkon tohoto počítače vám zajistí bezproblémový chod naprosté většiny programů pracujících s 3D animacemi.

Své požadavky pak můžete posunout ještě o třídu výš a zvolit třeba model Razer Blade 15, který disponuje kartou GeForce RTX 3080 Ti s pamětí až 16 GB. Tento hardware se tak nezastaví před sebenáročnější grafickou výzvou.

Obrázek: Hledáte výkonný notebook pro kreativní vyžití? Řada Studio je špičkou v oboru

Dedikované grafické karty v řadě oblastí stále nemají konkurenci. Foto: Se souhlasem NVIDIA

NVIDIA navíc nezahálí ani po softwarové stránce, a pro 3D modeláře si připravila platformu NVIDIA Omniverse. K této službě mají přístup všichni, kdo pro práci využívají grafické karty s funkcí RTX. Do NVIDIA Omniverse se pak mohou připojit přes nejrůznější druhy animátorských a modelujících programů, a s využitím rozsáhlé uživatelské podpory tak přenést své výtvory na vyšší úroveň, případně své projekty prezentovat ostatním jako inspiraci, a to vše zcela zdarma.

Rychlejší práce s videem

Podobně náročnou činností jako vytváření 3D modelů může být tak střih a úprava videí. S přihlédnutím k tomu, že v současné době je běžné zpracovávat videa s rozlišením 4K či 8K, je poptávka po vysokém výkonu počítače více než zjevná. A NVIDIA v této oblasti již delší dobu exceluje.

Obrázek: Hledáte výkonný notebook pro kreativní vyžití? Řada Studio je špičkou v oboru

Rendering videa nemusí zabrat dlouhé hodiny. Výkonná grafická karta dokáže vše výrazně urychlit. Foto: Se souhlasem NVIDIA

Úspěch produktů značky NVIDIA se odráží mimo jiné na jejich dlouholetém výhradním působení v oblasti hardwarového i softwarového zázemí pro úspěšné hollywoodské filmy oceněné Oscary za vizuální efekty. Tyto technologie se nyní firma snaží převést do přenosné podoby prostřednictvím právě řady NVIDIA Studio.

Obrázek: Hledáte výkonný notebook pro kreativní vyžití? Řada Studio je špičkou v oboru

Je libo 2 displeje? ZenBook Pro Duo nabízí skvělý výkon a více displejů pro efektivnější práci. Foto: Se souhlasem Asus

Zástupcem tohoto kompaktního nástroje pro editaci videí a filmů v tom nejvyšším rozlišení je tak například ASUS ZenBook Pro Duo nebo dostupnější alternativa Dell XPS 17. Oba výrobci nabízejí modely osazené nejrůznějšími variantami grafických čipů 3060, 3070 či 3080 včetně podkategorií Ti. V kombinaci s podporou výkonných kodeků vyvíjeních firmou NVIDIA pak dostanete do rukou rafinovaný laptop, na kterém bude práce s videotvorbou potěšením.

Detailní přehled výhod, které notebooky s GeForce RTX přinášejí studentům, najdete na NVIDIA.cz.

Hraní her nebylo nikdy pohodlnější

Hlavními přednostmi grafických karet GeForce RTX řady 30 jsou bezpochyby jejich nepřekonatelné výkony při hraní her. Již nějakou dobu neplatí, že gaming při maximálních detailech je výsadou pouze hráčů na stolních počítačích. Právě NVIDIA Studio totiž dokazuje, že mezi svými zástupci má i herní laptopy, jejichž parametry by jim mohlo závidět leckteré stolní PC.

Samozřejmostí je tak v případě těchto notebooků například funkce ray tracingu, která umožňuje věrné zachycení barev a imerzní zážitek ze hry. Nechybí ani podpora DLSS využívající umělé inteligence, díky níž je renderování snímků mnohem efektivnější, a dochází tak ke snížení celkové zátěže hardwaru i softwaru.

NVIDIA svoji AI dotahuje ještě dál a představuje aplikaci Broadcast, díky které můžete hry nejen hrát, ale svůj obsah také přenášet buď naživo přes streamovací platformy, nebo nahrávat a následně kompilovat například na YouTube. To vše bez nutnosti omezování se co do herního výkonu.

Obrázek: Hledáte výkonný notebook pro kreativní vyžití? Řada Studio je špičkou v oboru

Foto: Se souhlasem Gigabyte

V tomto směru vás tak může uspokojit například model AERO 15 OLED s Intel procesorem, 4K AMOLED displejem a grafickými kartami GeForce RTX řady 30, které jsou v noteboocích stále sázkou na nejmodernější technologie. Po škole či práci vás tak notebook bude provázet i následnou zábavou, kterou si užijete plnými doušky.

Technologie NVIDIA Studio – co vše přináší?

Řada NVIDIA studio není jen obecným označením jedné z mnoha kategorií laptopů. Je to také unikátní spojení celé řady softwarových nástrojů, které mají tvůrcům obsahu a studentům usnadnit práci s počítačem a celkově tak zefektivnit tvůrčí proces. K tomu slouží již zmíněné programy Omniverse či Broadcast, ale za zmínku stojí také další software.

V laptopech tak můžeme využít například technologii RAPIDS, kterou lze využít pro vědecké účely využívající pro svá měření výkon grafické karty. Donedávna bylo pro tento typ výzkumu nutné disponovat velmi sofistikovanými a specializovanými počítači. NVIDIA však tuto přednost přináší i běžným uživatelům. Součástí RAPIDS je pak také přístup do nejrůznějších softwarových databází, přičemž nejnovější karty GeForce ukazují, že jim práce s miliony dat a údajů nečiní sebemenší problém.

NVIDIA pak nezapomíná ani na grafiky a umělce, a nabízí těmto kreativcům aplikaci Canvas. Ta opět disponuje poměrně pokročilou umělou inteligencí, díky které budou vaše umělecká díla či fotografie vypadat ještě o něco lépe. Z poměrně jednoduchých skic totiž umí Canvas vytvořit fotorealistické scenérie, které mohou s klidem konkurovat profesionálně pořízeným fotkám.

NVIDIA Studio je tak komplexní balíček, který v sobě zahrnuje špičkový hardware nejvyšší třídy, nejrůznější programy pro účely hraní videoher, práce s grafikou či celkového zefektivnění výkonu počítače, a v neposlední řadě také příjemnou cenovku. Výrobce grafických karet GeForce RTX navíc již v minulosti dokázal, že špičkové notebooky bezpochyby vyrábět umí. Pokud tedy na vás se začátkem podzimu a tedy také školního či akademického roku dolehla i nutnost pořídit si nový laptop, je aktuální nabídka NVIDIA Studio určena právě pro vás.

Obrázek: Hoříš, má Oktávko: Proč, když hoří spalováky, podezírají Češi elektromobily?
Hoříš, má Oktávko: Proč, když hoří spalováky, podezírají Češi elektromobily?
Obrázek: Husité na obzoru? Ukázky ze hry a vše, co víme o Kingdom Come: Deliverance II
Husité na obzoru? Ukázky ze hry a vše, co víme o Kingdom Come: Deliverance II
Obrázek: Senzorická AI v praxi: Zachraňuje životy a řídí automobily. České firmy se jí ale bojí
Senzorická AI v praxi: Zachraňuje životy a řídí automobily. České firmy se jí ale bojí
Obrázek: Robot Atlas, který oslnil svět, odchází do důchodu. Nový Atlas je plně elektrický
Robot Atlas, který oslnil svět, odchází do důchodu. Nový Atlas je plně elektrický
Obrázek: Podvodníci mohou volat z vašeho telefonního čísla i čísla banky. Proč operátoři nezasáhnou?
Podvodníci mohou volat z vašeho telefonního čísla i čísla banky. Proč operátoři nezasáhnou?
Obrázek: Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Obrázek: Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?