NVIDIA Studio – co dokáže z výkonu grafik vytěžit chytrý software?

NVIDIA Studio není jen řadou hardwaru určeného pro tvůrce obsahu. Studio zároveň představuje multifunkční platformu propojující komunity umělců, tvůrců obsahu, ale také běžných uživatelů. V kombinaci s nejnovější řadou grafických karet tak díky nadstandardní softwarové podpoře umožňuje vytvářet komplexní a jedinečné projekty.

NVIDIA Studio se nese ve znamení kreativity a multimediálního využití softwaru pro studenty, umělce a další tvůrce digitálního obsahu. Studio se stalo nejen označením samotné platformy, ale také synonymem pro efektivní práci, vysoký výkon a cenovou dostupnost v oblasti grafických karet a potažmo také počítačů či notebooků obecně.

Platforma Studio umožňuje přístup k několika softwarových nástrojů, které NVIDIA vyvinula ve spolupráci s profesionály.

Obrázek: NVIDIA Studio – co dokáže z výkonu grafik vytěžit chytrý software?

NVIDIA využívá umělou inteligenci Max-Q pro dosažení maximálního výkonu. Foto: Se souhlasem NVIDIA

Stačí nakreslit pár čar a umělá inteligence dokreslí zbytek

NVIDIA Canvasumělou inteligencí poháněný grafický editor vytvoří i z těch nejjednodušších obrázků z pár tahů štětcem propracovaná umělecká díla, jejichž kvalita bude v mnoha případech přinejmenším srovnatelná s tvorbou skutečných malířů a fotografů. Jde o ideální řešení pro všechny, kteří chtějí svou představu rychle přenést do reálného vizuálního návrhu.

Aplikace vyžaduje grafickou kartu NVIDIA GeForce RTX, NVIDIA RTX, nebo TITAN RTX. Pro rychlejší načítání dat je také nezbytný SSD disk, který je dnes prakticky standardem. Aplikace je v současné době ve verzi beta a dostupná je zcela zdarma.

Lepší obraz a zvuk při streamování díky AI

NVIDIA Broadcast – pokud aktivně streamujete obsah vašeho počítače např. prostřednictvím různých vysílacích platforem nebo formou videokonferencí, umožní vám NVIDIA Broadcast vytěžit z vašeho hardwaru maximum. AI programu dokáže například zvýšit kvalitu přenášeného zvuku či obrazu, případně vyvážit výkon počítače tak, aby živý přenos nevytvářel zbytečnou zátěž pro vaši práci či hraní her.

Broadcast toho umí mnohem více. Např. funkce Eye contact sleduje pohyb očí streamera a upravuje výsledný obraz tak, aby to vypadalo, jakoby neustále koukal do kamery. Vše funguje nehledě na použitou kameru. Při streamování tak může YouTuber např. číst scénář a divák nic nepozná.

Právě pro zpracování náročných algoritmů, které využívá umělé inteligence, jsou grafické adaptéry nejlepší volbou. Už delší dobu neplatí, že jsou GPU využitelné pouze pro zpracování grafiky. Moderní GPU dokáží práci algoritmů hlubokého učení výrazně urychlit. NVIDIA to potvrdila i na letošní konferenci GTC 2022, kde představila nové produktové řady a vize.

Vesmír pro sdílení nápadů

NVIDIA Omniverse – univerzum, které NVIDIA ve svém Omniverse vytvořila, funguje na bázi sdílení plodů své práce mezi jednotlivými uživateli, vytváření obrovských sdílených projektů či grafickou simulaci vašich nápadů. Díky příjemnému rozhraní je navíc v Omniverse týmová vývojářská či designová práce téměř hračka.

Lepší výkon v oblíbených aplikacích

Kromě výše uvedených samostatných programů pak grafické karty a ovladače NVIDIA posilují výkon také běžně užívaného softwaru. Dosáhnete tak těch nejlepších výsledků i v programech Adobe Photoshop, Enscape nebo třeba Vegas Pro. Optimální funkce veškerého podporovaného softwaru zajišťuje konstantní podpora aktualizací, kterou můžete využít prostřednictvím NVIDIA Experience, která působí na počítačích osazených grafickými čipy této společnosti již řadu let.

V říjnu 2022 NVIDIA představila novou řadu grafických akcelerátorů RTX 40 v čele s RTX 4090. Milovníci streamování si u nich přijdou na své mj. díky osmé generaci video enkodéru NVENC. Ta díky podpoře kodeků AV1 přináší až o 40 % vyšší efektivitu. Výsledkem je možnost streamování a záznamu ve vyšší kvalitě, a to až 8K60 díky dvojici enkóderů, které výrobce v řadě RTX 40 použil. NVIDIA navíc spolupracuje na integraci enkóderů do oblíbených nástrojů OBS a Discordu.

Obrázek: NVIDIA Studio – co dokáže z výkonu grafik vytěžit chytrý software?

NVIDIA Studio využijí v plném rozsahu majitelé počítačů osazených grafickými kartami GeForce RTX. Zdroj: Unsplash

Vychytávky z nabídky NVIDIA Studio pak mohou využít například majitelé některého z nových notebooků řady Studio, o kterých jsme na inSmart.cz nedávno psali. Právě tyto laptopy totiž disponují grafickými kartami řady RTX, a mají tak k programům z nabídky Studio plný přístup.

Detailní přehled výhod, které notebooky s GeForce RTX přinášejí studentům a tvůrcům obsahu, najdete na NVIDIA.cz.

Vybírat můžete také z řady stolních počítačů vybavených GPU NVIDIA Geforce RTX či samostatných grafických adaptérů. Vedle velkého výkonu pro práci i zábavu získáte přístup k velmi zajímavému balíku programů, které vám mohou pomoci při studiu nebo v práci.

Obrázek: Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Obrázek: Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Obrázek: Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Obrázek: Žádný divák neuvidí stejný film podruhé. Film, který se mění s každým přehráním
Žádný divák neuvidí stejný film podruhé. Film, který se mění s každým přehráním
Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty